Security Blog

FIBARO Motion Sensor detekuje pohyb, měří teplotu a intenzitu osvětlení

Nenápadný senzor pohybu je svými rozměry malý, ale dokáže vám poskytnout netušené možnosti ovládání a propojení s chytrou domácností.

Polská společnost FIBARIO se zaměřuje na výrobu inteligentních systémů pro ochranu domácností a přináší řešení pro automatizaci veřejných i soukromých budov. Technologie založené na IoT (Internet of Things) mají pomoci k rozvoji chytrých domácností a přinést co největší uživatelský komfort.

Z dílny FIBARIO pochází malý a nenápadný Motion Sensor. Jde o multifunkční zařízení, které má řadu praktických funkcí:

  • Senzor pohybu
  • Senzor intenzity světla
  • Teplotní senzor
  • Akcelerometr

Chytré funkce pro jednodušší život

Můžete detekovat nejen pohyb v prostoru, ale také měřit intenzitu světla a teplotu. Zabudovaný akcelerometr navíc upozorní na jakoukoli neoprávněnou manipulaci s krytem nebo snahu o přemístění zařízení.

Teplotní senzor vás informuje o stavu teploty pomocí barevného světla.

Detektor pohybu informuje o veškerém zaznamenaném pohybu. Ve FIBARIO systému pak máte přehledný panel se záznamy o poplachu. Informace o zachyceném pohybu dostanete také do svého mobilního telefonu.

Aby nedocházelo k planým poplachům, můžete si nastavit intenzitu citlivosti. Vaši domácí mazlíčci tak nebudou alarm zbytečně spouštět.

Senzor světla vám umožní pomocí měření intenzity světla nastavit domácí i venkovní osvětlení podle aktuálního stavu a tím šetřit energie.

Malý a praktický společník v domácnosti

Motion Sensor je velmi malý – 47.7 x 45.5 x 46 mm. Díky inteligentnímu držáku je možné ho umístit na jakýkoli povrch a podle potřeb jeho umístění změnit. Senzor můžete mít na zdi, na stropě, na poličce nebo na zemi. Bateriové napájení nevyžaduje připojení přes kabely a je velmi pohodlné.

Senzor lze propojit s dalšími prvky chytré domácnosti a ovládat tak například rozsvícení světel. Komunikovat a nastavovat funkce lez pomocí mobilní aplikace. FIBARIO Motion Sensor je kompatibilní s platformou Apple HomeKit, se systémem FIBARIO nebo s jakýmkoli systémem založeným na technologii Z-Wave. Zařízení komunikuje přes Bluetooth a můžete ho hlasově ovládat přes Apple Siri®.

Také by vás mohlo zajímat

Zabezpečení domova pomocí kamerových systémů – co se smí a co ne?

Jak zabezpečit byt či dům před odjezdem na dovolenou

Česko se zapojilo do celosvětové kampaně Den bezpečnějšího internetu

AI kamery Panasonic i-PRO pomáhají zajistit bezpečnost v době pandemie