Security Blog

Poznejte 10 nejnebezpečnějších měst Evropy

Chystáte se cestovat po Evropě? Dejte si pozor, pokud navštívíte některé z měst z našeho seznamu. Najdete v něm totiž 10 evropských měst s nejvyšším stupněm kriminality. Ten udává počet spáchaných trestných činů za zvolené období.

Marseille, Francie

Na prvním místě, s nejvyšším indexem kriminality, se drží francouzský přístav Marseille, hlavní město oblasti Provence. Na jeho území se páchají především drobné zločiny a hojně tu bují kapsářství. Na vině může být nedostatečný počet policistů i vysoká míra korupce.

Neapol, Itálie

Krásná Neapol je cílem velkého množství turistů. Své přízvisko „město hříchu“ si zaslouží nejen z hlediska milostných afér, ale i z pohledu kriminality. Organizovaný zločin si tu podává ruku s korupcí. Běžná je tu i drobná kriminalita, takže pozor na kabelky a peněženky.

Catania (Katánie), Itálie

Sopka Vesuv čnící nad italským městem Catania je svědkem mnoha zločinů. Druhé největší město Sicílie láká letní návštěvníky a mistři kapsáři tu nespí ve dne ani v noci.

Turín, Itálie

Pokud se náhodou dostanete do Turína, dejte si pozor hlavně na železniční stanici Porta Nuova, které patří k nejnebezpečnějším místům ve městě. Vaše batohy a zavazadla by během cestování mohla přijít k újmě a vaše dovolená by se mohla proměnit v peklo.

Kristiansand, Norsko

Páté místo mezi nejnebezpečnějšími městy Evropy si drží Norské městečko Kristiansand. Jde o páté nejlidnatější město v zemi. Kriminalita je tu spojena především s mladými lidmi a s uživateli drog.

Další evropská města s nejvyšší kriminalitou

Do desítky nejnebezpečnějších měst Evropy patří i další metropole.

  • Šesté místo obsadil anglický Manchester.
  • Na sedmé pozici najdete italský Řím.
  • Osmou pozici si drží královna Francie – Paříž.
  • Devátá příčka náleží britskému Birminghamu.
  • Na desátém místě se usídlilo norské město Tromsø.

Také by vás mohlo zajímat

Zabezpečení škol by měla být priorita, ale investice jsou nedostatečné. Co doporučuje bezpečnostní expert?

Ministerstvo vnitra v roce 2019 investuje z dotačního programu více než 27 milionů na ochranu měkkých cílů