Security Blog

Acronis Cyber Protect 16 stanovuje nové standardy v kybernetické bezpečnosti a ochraně dat

Nejnovější verze podnikové kybernetické ochrany od Acronis nabízí nejrychlejší obnovu po kybernetickém útoku či ztrátě dat 

PRAHA, 21. února 2024 – Acronis, globální lídr na trhu řešení kybernetické ochrany, uvedl Acronis Cyber Protect 16, nejnovější verzi svého vlajkového produktu podnikové kybernetické ochrany proti kyber hrozbám a s bezkonkurenčními schopnostmi zálohování a obnovy dat. Verze 16 nastavuje nový standard pro snadnou a rychlou obnovu pro kybernetickém útoku či ztrátě dat, zejména v prostředí distribuovaných organizací.

Nejnovější technologický pokrok umožnil rozvoj integrovaných řešení kybernetické bezpečnosti a ochrany dat na úrovni, která je nezbytná především u distribuovaných společností.  Faktory typu práce mimo kancelář a rychlý vývoj bezpečnostních hrozeb zvyšují pravděpodobnost kybernetických útoků a ztráty dat či jejich zneužití. Acronis Cyber Protect 16 nabízí nový, centralizovaný dashboard, který dále zlepšuje a zjednodušuje správu s pomocí centralizovaných nástrojů, přičemž poskytuje transparentnost a efektivní řízení celého prostředí.  

Další klíčové funkce Acronis Cyber Protect 16 zahrnují:

  • Ochrana proti kybernetickým hrozbám: Využití umělé inteligence (AI) a strojového učení (ML) proaktivně chrání data, aplikace a systémy proti pokročilým kybernetickým útokům včetně ransomwaru a jiného malwaru.
  • Rychlá obnova: Nižší závislost na centrální IT podpoře dovoluje uživatelům snadno inicializovat obnovu „na jedno kliknutí“ na distribuovaných koncových zařízeních včetně obnovy na nový hardware.
  • Nižší celkové náklady: Široká podpora různých generací operačních systémů umožňuje konsolidaci softwarových systémů v rámci komplexní ochrany.
  • Zjednodušená správa: Centralizovaná správa umožňuje lokální autonomii a bezproblémovou integraci s existujícími nástroji třetích stran poskytující jednotný pohled na operace zálohování a obnovy.
  • Soulad s předpisy: Díky existenci široké sítě datových center po celém světě mohou uživatelé zajistit soulad s regionálními předpisy o umístění dat a s dalšími nařízeními.

„Nová verze Acronis Cyber Protect podtrhuje náš závazek chránit veškerá zákaznická data, aplikace a systémy,“ řekl Gaidar Magdanurov, prezident společnosti Acronis. „V dnešní době distribuovaných IT prostředí vyžadují organizace řešení kybernetické ochrany, které poskytuje spolehlivou ochranu a rychlou a snadnou obnovu po bezpečnostních incidentech. Pro mnoho odvětví, které si nemohou dovolit sebemenší výpadky, jako je výroba, finance, zdravotnictví a retail, je klíčové, aby i zaměstnanci s minimálními znalostmi IT byli schopni zvládnout úspěšnou obnovu. A přesně to, tj. obnovu na jedno kliknutí, verze 16 umožňuje.“

„S funkčností řešení Acronis jsme maximálně spokojeni, a to jak s průběhem pravidelných záloh, tak i s podporou společnosti Algorit, která je partnerem Acronis v ČR,“ Michal Slaba, jednatel společnosti Wittmann Battenfeld CZ spol. s r.o. „Řešení nám umožnilo významně urychlit procesy zálohování a obnovy, a zkrátit tak dobu případného výpadku na minimum, což je zejména v našem odvětví velmi důležité.“  

Acronis Cyber Protect 16 poskytuje jedinečnou integraci zálohování, disaster recovery, kybernetické bezpečnosti a správy vzdálených zařízení prostřednictvím jednotné, nákladově efektivní a účinné platformy. Díky schopnosti rychlé obnovy jakéhokoliv počítače bez nutnosti zásahu ze strany IT specialistů se mohou vyhnout dlouhým a nákladným odstávkám i podniky provozující specializované průmyslové operace či komplexní řídící systémy. Integrace datové ochrany, rychlé obnovy a pokročilého zabezpečení je zaměřena na dosažení maximální obchodní kontinuity. Jako přední inovátor v oblasti kybernetické bezpečnosti Acronis neustále vylepšuje a adaptuje svá řešení v reakci na vývoj složitého digitálního světa.

Také by vás mohlo zajímat

Požární bezpečnost se vztahuje i na rodinné domy

Axis představuje speciální kameru all-in-one, která vylepší komunikaci s pacienty ve zdravotnických zařízeních

Axis PTZ kamera za příznivou cenu: Vhodná pro interiéry i exteriéry s pokročilými funkcemi – 4MPx obrazem a 10x optickým zoomem

Jaké novinky nás čekají v oblasti bezpečnostních technologií v roce 2024? Axis ukazuje na 5 základních trendů.