Security Blog

Axis představuje inovativní multisenzorové kamery s umělou inteligencí pro komplexní pokrytí širokých ploch v rozlišení až 4×4K

Pro příznivce efektivních řešení uvádí společnost Axis Communications tři nové panoramatické kamery řady AXIS P37, které nabízí čtyři streamy v rozlišení až 4K na kanál a poskytují tak vynikající panoramatický přehled i detailní záběry. Jsou určené k dohledu nad rozsáhlými oblastmi a disponují ostrým obrazem se všemi detaily i při nízkém osvětlení nebo díky 360° IR přísvitu také v úplné tmě.

Síťové kamery s více obrazovými senzory jsou flexibilní a cenově výhodné, protože k zajištění několika záběrů je potřeba nainstalovat pouze jedno zařízení s jedním kabelem a jednou IP adresou. Tomu odpovídá i jedna licence na software pro správu videa (VMS), případně licence pro jakoukoli analytickou aplikaci, kterou se uživatel rozhodne nainstalovat. 

Síťová kamera AXIS P3735-PLE nabízí čtyři nezávislé senzory s varifokálními objektivy, přičemž každý má rozlišení 2 Mpx a snímkovou frekvenci 30 fps. Kamera s modelovým označením AXIS P3737-PLE navíc nabízí vyšší rozlišení 4×5 MPx při frekvenci 20 snímků za sekundu na kanál a poslední novinka AXIS P3738-PLE má vysoké rozlišení 4×4K při 15 fps na kanál. 

360° záběr nebo 4 scény z jednoho místa

Všechny tři modely umožňují různé způsoby montáže. Lze je například instalovat zapuštěné za účelem diskrétního videodohledu nebo je namontovat na strop k zajištění plného 360° pokrytí. Pozice a směr pohledu každého ze 4 obrazových senzorů je flexibilní, což umožňuje uživatelům monitorovat jedno konkrétní místo v širokém úhlu záběru i v konkrétním detailu, nebo z jednoho místa sledovat najednou 4 různé scény. V závislosti na konkrétních potřebách v místě instalace lze kameru se čtyřmi senzory namontovat do rohů a využít tak až 270° pokrytí nebo lze např. při montáži na sloup na parkovišti pokrýt jediným zařízením celé 360° pole.

Nové kamery ideálně poslouží ve venkovních instalacích, protože mají odolný kryt a integrovaný štít proti nepříznivým povětrnostním vlivům se stupněm krytí IP66/IP67, které zajistí odolnost proti dešti, sněhu i slunečnímu záření. Volitelně lze zakoupit také různé příslušenství pro snadnější montáž (např. držák na sloup AXIS T91B67, držák na stěnu AXIS T91H61, teleskopický stropní držák AXIS T91B50 apod.) nebo kouřový (AXIS TP3815-E) a také černý (AXIS TP3814-E) vnější antivandal kryt pro optiku kamery, kryt pro zapuštěnou montáž do stropu (AXIS T94N01L) a další příslušenství pro snadnější instalaci kdekoliv. 

Analytika s AI a bezpečnost

Nové vysoce výkonné kamery jsou postavené na nejnovější platformě ARTPEC-8 a obsahují i procesorovou jednotku (DLPU), která umožňuje analýzu založenou na hlubokém učení. Tato funkce eliminuje potřebu nákladných serverů a zajistí pokročilou videoanalytiku tzv. na okraji (on edge) a díky tomu bude systém rychlejší a škálovatelnější. S aplikací AXIS Object Analytics, kterou lze spouštět na více kanálech současně, je pak možné spolehlivě detekovat a klasifikovat osoby, vozidla, nebo i typy vozidel – vše na míru konkrétním potřebám instalace.

Nechybí zde ani noční 360° IR přísvit pro nepřetržitý dohled 24 hodin denně s individuálně ovladatelnými LED diodami a automatickým IR filtrem. Kamera tak přináší jasné záběry bez odrazů a s vynikající obrazovou kvalitou i v úplné tmě. Další technologie společnosti Axis Lightfinder 2.0 a Axis Forensic WDR umožňují kamerám snímat barevný obraz i při nedostatečném světle a zvládat náročné světelné podmínky, například když sluncem zalitý záběr obsahuje současně velmi jasné oblasti i velmi tmavá místa ve stínech.

Samozřejmostí u Axis jsou také spolehlivé funkce kybernetické bezpečnosti, které pomáhají zabránit neoprávněnému přístupu a zabezpečit systém jako celek.

Mezi klíčové vlastnosti AXIS P3738-PLE, P3737-PLE a P3735-PLE patří:

  • 4 streamy v rozlišení až 4K na kanál, 
  • 360° IR přísvit s individuálně nastavitelnými LED,
  • flexibilní možnosti montáže,
  • podpora pokročilé analýzy s hlubokým učením,
  • ochrana Axis Edge Vault. 

Nové kamery budou k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis koncem listopadu 2023 za doporučené koncové ceny 36 900 Kč (model AXIS P3735-PLE), 41 900 Kč (AXIS P3737-PLE) a 46 900 Kč (AXIS P3738-PLE).

Také by vás mohlo zajímat

Podle průzkumu společnosti Acronis, více než 60 % lokálních firem zavedlo opatření pro ochranu citlivých údajů.

Požární bezpečnost se vztahuje i na rodinné domy

Axis představuje speciální kameru all-in-one, která vylepší komunikaci s pacienty ve zdravotnických zařízeních

Acronis Cyber Protect 16 stanovuje nové standardy v kybernetické bezpečnosti a ochraně dat