Security Blog

Nové síťové kamery Axis s vynikající kvalitou obrazu a s výrazným designem

Společnost Axis Communications uvádí na trh novou generaci boxových kamer AXIS série M11, které nabízejí vynikající kvalitu obrazu i za zhoršených světelných podmínek. Navrženy jsou jako viditelný odstrašující prostředek, který pomáhá odradit od vniknutí na cizí pozemek a dalších nežádoucích aktivit.

Nové kamery jsou dostupné ve vnitřním provedení –  jde o model AXIS M1135 Mk II s rozlišením 2 MPx a AXIS M1137 Mk II nabízející 5 MPx rozlišení – nebo se v případě venkovních modelů AXIS M1135-E Mk II a AXIS M1137-E Mk II dodávají v ochranném krytu. Tyto kompaktní kamery nabízejí vynikající kvalitu obrazu vhodného k použití v široké škále různých aplikací. Kamery podporují PoE i redundantní stejnosměrné napájení a tím umožňují snadnou a flexibilní instalaci v interiéru i exteriéru a ochranu dat v případě výpadku napájení.  Obsahují také CS držák s podporou motorizovaných objektivů i-CS, které umožňují vzdálený optický zoom a přizpůsobení optiky kamer pro konkrétní instalace. 

Výrazný design = preventivní odstrašující efekt

Kamery řady AXIS M11 jsou navrženy jako viditelný odstrašující prostředek, který potenciálním pachatelům dává najevo, že je sledujete, a pomáhá zabránit vniknutí na cizí pozemek a dalším nežádoucím aktivitám. Poskytují dobře viditelný, pevný úhel záběru, takže je snadno vidět, kam přesně kamera míří. Modely připravené k venkovnímu použití jsou navíc uzavřeny v pouzdru se stupněm krytí IP66, IK10 a NEMA 4X, který chrání kameru před vodou, korozí, prachem a nárazy. 

Výborná kvalita obrazu i za skoro úplné tmy

Tyto kompaktní boxové kamery s rozlišením 2 nebo 5 MPx, vybavené pokročilými funkcemi Axis Lightfinder a Axis Forensic WDR, zajišťují věrné barvy a skvělé detaily i při práci v náročných světelných podmínkách nebo téměř v úplné tmě. Oba vnitřní modely mají integrovaný mikrofon a oba venkovní modely nabízejí zvukový vstup pro mikrofon a záznam videa se zvukem v přesně vymezeném prostoru. Díky technologii edge-to-edge lze tyto kamery propojit také přímo s reproduktory Axis, například AXIS C1310-E Network Horn Speaker, a tím zesílit jejich odstrašující účinek ještě zvukovou výstrahou. 

Kamery také disponují funkcí AXIS Object Analytics, která umožňuje detekovat a klasifikovat lidi a vozidla, a také technologií Axis Zipstream s podporou kodeků H.264/H.265, která výrazně snižuje nároky na šířku pásma a kapacitu úložiště. Standardní výbava kamer Axis zahrnuje  i funkce kybernetické bezpečnosti, které pomáhají zabránit neoprávněnému přístupu a chrání systém jako celek. Součástí kybernetické bezpečnosti jsou také podepsaný firmware a zabezpečené spouštění, které zajišťují pouze instalaci oficiálního autorizovaného firmware, který nebyl kompromitován. 

Klíčové vlastnosti nových kamer AXIS série M11:

  • vynikající kvalita obrazu v rozlišení 2 MPx a 5 MPx,
  • technologie Lightfinder a Forensic WDR,
  • vnitřní modely mají vestavěný mikrofon pro záznam zvuku,
  • venkovní modely disponují zvukovým vstupem (pro mikrofon),
  • pokročilá detekce pomocí AXIS Object Analytics,
  • funkce kybernetické bezpečnosti,
  • podpora i-CS objektivů.

Také by vás mohlo zajímat

Požární bezpečnost se vztahuje i na rodinné domy

Axis představuje speciální kameru all-in-one, která vylepší komunikaci s pacienty ve zdravotnických zařízeních

Acronis Cyber Protect 16 stanovuje nové standardy v kybernetické bezpečnosti a ochraně dat

Axis PTZ kamera za příznivou cenu: Vhodná pro interiéry i exteriéry s pokročilými funkcemi – 4MPx obrazem a 10x optickým zoomem