Security Blog

Záblesková siréna Axis

1. záblesková siréna na světě – odradí vetřelce i zefektivní provoz

Světovou novinkou v oblasti IP zařízení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E umožňující vysílat zároveň světelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otevřených standardech, takže ji lze snadno připojit k jakémukoli zařízení Axis, případně do systémů pro správu videa (VMS) společnosti Axis nebo třetích stran. Barevné stroboskopické osvětlení a výstražné zvuky sirény lze nakonfigurovat podle potřeby za účelem varování nebo upozornění.

Siréna, která varuje i upozorňuje

Možnosti využití nové IP sirény jsou velmi všestranné i díky přizpůsobitelnému bílému nebo barevnému RGB světlu. Kromě důležité odstrašující funkce může kamera sloužit také jako informační světelný semafor ke zefektivnění provozu.

Společnost Axis Communications, světový lídr v oblasti IP videa, představuje síťovou stroboskopickou sirénu AXIS D4100-E, první IP zábleskovou sirénu na světě, která pomáhá odradit narušitele, zajistit bezpečnost nebo s pomocí silného světla a zvukových signálů zlepšit efektivitu provozu. Zařízení umí komunikovat přes protokoly VAPIX nebo MQTT a SIP se systémy třetích stran. Různé světelné a zvukové efekty umožňují správnou efektivitu nasazení ve specifickém prostředí.

Všestranná siréna

Použití sirény je všestranné. Můžete ji nasadit jako výstražné zařízení k ochraně perimetru spolu s IP radarem, termálními kamerami nebo IP kamerami s videoanalytikou. Využít se však dá také i u vjezdu na parkoviště jako barevný semafor k regulaci provozu v kombinaci s IP kamerou a aplikací pro rozpoznávání SPZ. Jinde může IP siréna zajišťovat světelnou i zvukovou signalizaci při neoprávněném vstupu do dveří. Siréna umí vysílat přizpůsobitelné bílé nebo barevné světelné signály RGB, což značně rozšiřuje možnosti jejího nasazen.

Odolná siréna, kterou využijete v interiéru i exteriéru

Siréna má vysoké krytí a odolnost vůči prachu nebo vodě, takže ji lze instalovat nejen do interiérů, ale také do exteriéru (v doplňkovém příslušenství naleznete kromě montážních pomůcek i povětrnostní kryt/sluneční štít). Je třeba zdůraznit, že se nejedná o další síťový reproduktor. Je to zvuková siréna, která umí vydávat různé zvuky, ale není určena k reprodukci hlasu. V případě potřeby však lze do sítě velmi snadno připojit další audiozařízení Axis a propojit sirénu s reproduktorem nebo tlampačem.

Ačkoli záblesková  siréna svými funkcemi v podstatě zastane dvě různá zařízení, z pohledu sítě se chová jako jediný plně konfigurovatelný IP prvek. Napájení řeší PoE přímo prostřednictvím síťového ethernet kabelu, což zjednoduší proces instalace. Siréna umožňuje vytvářet a nasazovat vlastní uživatelské profily, k jejímu nastavení lze využít standardní AXIS rozhraní a funkčnost můžete v případě potřeby otestovat také na dálku.

Mezi klíčové vlastnosti AXIS D4100-E patří:

  • světelná a zvuková signalizace v jediném zařízení,
  • profily s různými úrovněmi priority,
  • integrace VAPIX, MQTT a SIP,
  • kryt se stupněm ochranyIP66, IK10, NEMA-4X,
  • záruka 5 let.

Také by vás mohlo zajímat

Požární bezpečnost se vztahuje i na rodinné domy

Axis představuje speciální kameru all-in-one, která vylepší komunikaci s pacienty ve zdravotnických zařízeních

Acronis Cyber Protect 16 stanovuje nové standardy v kybernetické bezpečnosti a ochraně dat

Axis PTZ kamera za příznivou cenu: Vhodná pro interiéry i exteriéry s pokročilými funkcemi – 4MPx obrazem a 10x optickým zoomem