Security Blog

Výrobce bezpečnostních kamer D-Link vylepšuje svoji nejprodávanější řadu Vigilance novými modely

Společnost D-Link, světový lídr v oblasti zabezpečovacích řešení a kamerového dohledu, ohlásila kompletní aktualizaci svojí populární řady bezpečnostních kamer Vigilance. Nové kamery pro střežení interiéru i venkovního prostředí mají rozlišení až 4K Ultra HD a jsou ideální pro malé a střední firmy i velké podniky, které hledají profesionální řešení za mimořádně výhodnou cenu.

Inovovaná řada Vigilance obsahuje vnitřní/venkovní dome (kopulové) a bullet (válcové) kamery se snímačem 8, 4 nebo 2 Mpx a rozlišením až 3840×2160, 2592×1520 nebo 1920×1080 pixelů. Kamery s 8Mpx rozlišením mají motorizovaný varifokální objektiv 3,3 až 12 mm, který umožňuje i vzdáleně měnit úhel záběru během provozu. Jejich čtyřnásobný optický zoom dovoluje přiblížit snímané objekty při zachování vysoké kvality obrazu. Kamery s rozlišením 4 a 2 Mpx jsou osazené fixním objektivem s ohniskovou vzdáleností 2,8 mm a poskytují široký úhel záběru 100° nebo 106,8°. Podpora kódování H.265/HEVC (High Efficiency Video Coding) u všech modelů v řadě snižuje nároky na potřebnou šířku pásma sítě a umožňuje ukládat více hodin záznamu bez újmy na kvalitě nebo rozlišení obrazu.

Vysoká odolnost vůči extrémním podmínkám a schopnost nočního vidění

Všechny kamery mají konstrukci odolnou proti povětrnostním vlivům, stupeň krytí IP66 a široký rozsah provozních teplot od -30 do 50 °C, takže se dají instalovat i v drsných klimatických podmínkách. Kamery typu dome nabízejí navíc ochranu před útoky vandalů díky krytu odolnému proti fyzickému poškození až do stupně IK10.

Kamery vybavené schopností nočního vidění na dlouhé vzdálenosti až do 30 metrů dokážou zajistit nepřetržitý dohled, a to dokonce i v úplné tmě. Další funkce vylepšení kvality obrazu, jako jsou redukce 2D/3D šumu a snímání v širokém kontrastním poměru (WDR), je předurčují k nasazení v prostředích s náročnými světelnými podmínkami, jako jsou sklady nebo vchody do budov. Vysoce citlivé snímače obrazu s podporou funkce LowLight+ umožňují kamerám vidět barevně i za extrémně slabého osvětlení.

Řada Vigilance má také integrovanou podporou PoE dle standardu 802.3af, což usnadňuje instalaci kamer díky možnosti síťového připojení a napájení jediným standardním síťovým kabelem.

Řada Vigilance nabízí komplexní řešení

Jako doplněk řady Vigilance nabízí D-Link širokou škálu řešení nahrávání a správy videozáznamů. Bezplatný VMS dohledový software D-ViewCam (DCS-100) umožňuje nahrávání a přehrávání až 64 kamer. Software D-ViewCam Plus (DCS-250) má také funkci Intelligent Video Analytics pro detekci přítomnosti objektu v hlídané zóně nebo překročení stanovené hranice a zvládá i počítání osob nebo vozidel. Nový 16kanálový H.265 PoE síťový videorekordér JustConnect (DNR-4020-16P) je komplexní řešení typu „vše v jednom“ s vestavěným PoE přepínačem k připojení a napájení až 16 kamer. Toto samostatně fungující zařízení obsahuje 2 pozice pro pevné disky a podporuje USB myš/klávesnici a současné připojení HDMI a VGA monitorů, takže k jeho použití není zapotřebí žádný počítač.

Díky podpoře protokolu ONVIF lze kamery řady Vigilance použít také s prvky kamerových systémů od jiných výrobců, jako jsou dohledové softwary VMS, síťové rekordéry NVR nebo síťová úložiště NAS. 

Řada Vigilance obsahuje tyto nové modely:

DCS-4618EK – 8 Mpx H.265 venkovní dome kamera

DCS-4614EK – 4 Mpx H.265 venkovní dome kamera

DCS-4612EK – 2 Mpx H.265 venkovní dome kamera

DCS-4718E – 8 Mpx H.265 venkovní bullet kamera

DCS-4714E – 4 Mpx H.265 venkovní bullet kamera

DCS-4712E – 2 Mpx H.265 venkovní bullet kamera

Také by vás mohlo zajímat

Garáže skrývají majetek za statisíce, zabezpečení ale chybí

Dodržením 5 pravidel pro správu hesel dramaticky snížíte riziko zneužití

Kybernetických útoků na města, úřady či velké konglomerace neustále přibývá

Chytré kamery Konica Minolta upozorní na nebezpečí vzniku požáru ještě před samotným vznícením