Security Blog

AI kamery Panasonic i-PRO pomáhají zajistit bezpečnost v době pandemie

Společnost Panasonic oznámila spolupráci se softwarovou společností A.I. Tech. Výsledkem této spolupráce je spojení špičkových bezpečnostních i-PRO kamer s integrovanými funkcemi AI s průlomovými inteligentními aplikacemi. 

Cílem spolupráce je poskytovat řadu podnikových řešení založených na hloubkovém učení. Mnoho z nich najde své využití i v současné situaci koronavirové pandemie. 

Aplikace pro hloubkové učení běží přímo na samotných kamerách, což eliminuje potřebu dalších serverů pro analytické výpočty při zachování stejně vysoké úrovně přesnosti. Mezi výhody patří nižší celkové náklady na vlastnictví bezpečnostní infrastruktury, rychlejší zpracovávání dat, bezprostřednější alarmy, oznámení nebo informace z aplikací.

Kamery s umělou inteligencí ohlídají rozestupy lidí i roušky

Během současné pandemie lze použít řadu hloubkových aplikací umělé inteligence k řízení dodržování rozestupů mezi lidmi, zjišťování úrovně obsazenosti a kontrole nošení obličejových masek. Maloobchodníci mohou také tyto aplikace využívat ke zlepšení zákaznického prostředí; v chytrých městech se mohou používat k monitorování provozu a inteligentnímu parkování; organizátorům akcí a dopravním centrům se mohou hodit ke sledování a zajištění bezpečnosti.

Aplikace součástí nedávno představené řady X kamer Panasonic i-PRO s modulem AI, která zahrnuje celkem šest nových modelů: Kamery s rozlišením 5 MP se začaly prodávat v červenci a kamery s rozlišením 4K přijdou na trh v listopadu. Všechny jsou k dispozici s vnitřní a venkovní kupolovitou nebo kvádrovitou konfigurací odolnou proti vandalům.

Kamery se dokáží přizpůsobit požadavkům zákazníka

„Tato kombinace umělé inteligence s našimi flexibilními a adaptabilními kamerami nabízí novou generaci prediktivních podnikových a bezpečnostních aplikací. Díky nim budou naši zákazníci v každodenním provozu proaktivnější,“ uvedl Gerard Figols, evropský vedoucí obchodní jednotky Panasonic Security. „Díky tomu, že bezpečnostní kamery Panasonic i-PRO umožňují třetím stranám vyvíjet vlastní nápady, představuje spolupráce se společností A. I. Tech jen začátek nové éry inteligentních aplikací.“

Alessia Saggeseová, ředitelka prodeje a marketingu ve společnosti A.I. Tech, dodala: „Tato spolupráce vůbec poprvé umožňuje zákazníkům využívat všechny výhody všech našich aplikací založených na hloubkovém učení pomocí neuvěřitelného výkonu modulu AI v kamerách Panasonic i-PRO. Je to fantastická příležitost přizpůsobit bezpečnostní hardware konkrétním potřebám podniku nebo komunity.“

Také by vás mohlo zajímat

Axis představuje speciální kameru all-in-one, která vylepší komunikaci s pacienty ve zdravotnických zařízeních

Acronis Cyber Protect 16 stanovuje nové standardy v kybernetické bezpečnosti a ochraně dat

Axis PTZ kamera za příznivou cenu: Vhodná pro interiéry i exteriéry s pokročilými funkcemi – 4MPx obrazem a 10x optickým zoomem

Jaké novinky nás čekají v oblasti bezpečnostních technologií v roce 2024? Axis ukazuje na 5 základních trendů.