Security Blog

Zabezpečovací systém Simplisafe ochrání před zloději i živelnou pohromou

Systém Simplisafe představuje kompletní 24hodinovou ochranu domova. Navíc lze systém nastavit přesně podle vašich potřeb a možností.

Vybrat si zabezpečovací systém podle vlastních preferencí a sestavit si ho tak, aby vyhovoval vašim potřebám? Se systémem Symplisafe to je hračka. V zásadě máte možnost vybrat si z několika sad vybavených různými komponenty podle toho, jakou úroveň zabezpečení potřebujete a jaké jsou vaše finanční možnosti.

Jaké funkce Simplisafe nabízí

Základ tvoří základní stanice, ovládací klávesnice a kamerový systém. Základní stanice má velmi líbivý design. Lze ji připojit pomocí wifi, obsahuje SIM kartu pro případ zálohy a pokud by došlo k výpadku napájení, lze využít záložní baterie s 8hodinovou výdrží. Klávesnice a další komponenty jsou rovněž bezdrátové a fungují na baterie.

Nastavit si lze tři režimy – Home, Away a OFF. K deaktivaci systému slouží zadání PIN kódu nebo deaktivace na dálku pomocí přívěsku na klíče. Ve chvíli, kdy se blížíte k domovu tak můžete systém vypnout předtím, než otevřete dveře.

Bezpečnostní kamera pracuje pomocí wifi připojení a je nutnou součástí zabezpečovacího systému. Pokud chcete využít možnosti propojení s bezpečnostní agenturou, je nutné, aby v případě poplachu měla agentura možnost video ověření toho, co poplach způsobilo.

Bezpečnostní čidla, která si můžete pořídit navíc, pak monitorují jak tříštění skla, tak poskytují i ochranu před zaplavením, zamrznutím i před vznikem požáru. Pohybová čidla jsou určena k instalaci do výšky 2 metrů, aby nedošlo ke spuštění alarmu pohybem domácích mazlíčků.

V příslušné mobilní aplikaci pak máte přístup k videozáznamům, které se zde nahrávají a ukládají po spuštění alarmu. Aplikace vám také umožní správu všech senzorů.

Jedinou nevýhodou tohoto zabezpečovacího systému pro domácnosti je, že si ho můžete pořídit zatím jen v USA a ve Velké Británii.

Také by vás mohlo zajímat

Termokamery české produkce mají umělou inteligenci a stojí zlomek toho, co podobná řešení

Krize kolem koronaviru prověří odolnost firem proti útokům hackerů

Na co se zaměřit při zajišťování bezpečnosti logistických skladů

FN Brno získala dvě termovizní kamery pro snímání teploty od vědců z VUT