Security Blog

S chytrými hodinkami LAMAX WatchY2 budete v klidu vy i vaše děti

Na trh přicházejí nové chytré hodinky, které umožňují komunikaci rodičů a dětí, nastavení GPS funkcí a jsou vybaveny SOS tlačítkem.

Úspěšný globální výrobce audiovizuální techniky, LAMAX Electronics, zabrousil s další novinkou do kategorie dětských chytrých hodinek. Nové smartwatch WatchY2 obsahují GPS funkce a díky integrované SIM kartě je možné je využít i pro komunikaci rodičů s dětmi.

Informace o poloze diskrétně a bezpečně

Ke každým chytrým hodinkám LAMAX WatchY2 dostanou uživatelé SIM kartu od operátora T-Mobile, která umožní přímou komunikaci s ratolestmi, a to bez jakýchkoliv závazků a nákladů navíc. Hlavní funkcionality nositelného zařízení, dostupného v černém a růžovém provedení, ale souvisejí s technologií GPS, díky které můžete mít jistotu, že dítě dorazilo tam, kam mělo, třeba k babičce, do kroužku nebo ke kamarádovi domů.

Přes GPS je možné zjistit aktuální polohu dítěte i historii jeho pohybu, takže budete mít jistotu, že je váš potomek v bezpečí, aniž by došlo k narušení vzájemné důvěry. Pro tyto účely slouží i nastavení tzv. bezpečných zón, které vás pomocí mobilní aplikace LAMAX Tracking následně upozorní na vstup a opuštění některé z nich.

Komunikace přes SOS tlačítko, textový i audio záznam

Součástí hodinek je i SOS tlačítko, které slouží pro snadné spojení s telefonem rodiče jediným dotykem. I v případě menších nebezpečí vás dítě může kontaktovat, a vysvětlit vám tak například to, že se nemusíte strachovat, když přijde později ze školy, protože mu zkrátka jen ujel autobus a čeká na další.

Kromě přímého kontaktu formou volání je k dispozici i možnost komunikace prostřednictvím hlasových či textových zpráv, přičemž v prvním případě se jedná až o 15vteřinové audiozáznamy, které můžete využít pro sdílení krátkých poznámek, například informací o tom, co koupit cestou ze školy nebo v kolik dítě vyzvednete u kamaráda.

Pro LAMAX je nesmírně důležité téma soukromí, které zejména se sledováním polohy v reálném čase úzce souvisí. Proto výrobce disponuje vlastními servery. Tyto servery se fyzicky nacházejí v srdci Evropy a splňují mezinárodní certifikáty ISO 9001, ISO 14001 a ISO 27001 od TÜV SÜD. Vaše citlivá data tak v žádném případě nepoputují přes půl světa do datacenter třetích stran, kde by se potenciálně mohla stát předmětem zneužití.

Vodotěsné a odolné hodinky s fitness funkcemi

Chytré hodinky LAMAX WatchY2 nabízejí intuitivní dotykové ovládání s jednoduchými a zábavnými možnostmi komunikace. Dovolají se na ně pouze čísla, která sami přednastavíte, a až na deset kontaktů může váš potomek zavolat přímo z hodinek.

Smartwatch jsou vodotěsné a disponují baterií, která nabízí na jedno nabití provoz v rozmezí 20 až 50 hodin. Konkrétní výdrž závisí na tom, jakým způsobem dopředu nastavíte četnost lokalizace. Zařízení podporuje mimo jiné také fitness funkce, jako jsou krokoměr, počítání spálených kalorií či statistiky ušlé vzdálenosti za uplynulý týden.

Hodinky LAMAX WatchY2 využívají mapové podklady od společnosti Google a jsou vyrobeny pouze ze zdravotně nezávadných materiálů, neobsahujících ftaláty ani jiné nebezpečné materiály.

Také by vás mohlo zajímat

Garáže skrývají majetek za statisíce, zabezpečení ale chybí

Dodržením 5 pravidel pro správu hesel dramaticky snížíte riziko zneužití

Kybernetických útoků na města, úřady či velké konglomerace neustále přibývá

Chytré kamery Konica Minolta upozorní na nebezpečí vzniku požáru ještě před samotným vznícením