Security Blog

Představujeme kamery se zaměřením na ostré snímání SPZ vozidel

Na trh přichází nová fixní síťová kamera AXIS Q1700-LE vytvořená speciálně pro snímání jasných a ostrých záběrů potřebných k rozpoznávání SPZ (registrační značky) vozidel pohybujících se rychlostí až 130 km/h.

Nová kamera AXIS Q1700-LE zajistí snímání s hustotou pixelů potřebnou pro identifikaci SPZ rychle se pohybujících vozidel v jednom jízdním pruhu až do vzdálenosti 100 m během dne nebo do 50 m v noci. Pro noční záběry z větší vzdálenosti je navíc k dispozici jako volitelné příslušenství IR-LED přísvit AXIS T90D20, který rozšíří dosah kamery až do 100 m.

Kamera je kompatibilní s aplikací AXIS Camera Station a pro rozpoznávání a analýzu záznamu nebo živého obrazu lze použít aplikace třetích stran od většiny dodavatelů na trhu, ať už jde o software instalovaný na serverech nebo přímo v kameře.

AXIS Q1700-LE je navržená pro nasazení do náročného venkovního prostředí, a proto má robustní konstrukci s vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům. Kamera má prodloužený ochranný kryt a poskytuje ochranné krytí třídy IP66, NEMA 4X a IK10, takže odolá hurikánům a větru o rychlosti až do 60 m/s. Decentní kombinace šedé barvy s černým krytem se skvěle hodí do dopravního prostředí.

Mezi klíčové vlastnosti patří:

  • Vynikající a ostré snímky poznávacích značek vozidel ve dne i v noci
  • Zachytí SPZ vozidel pohybujících se rychlostí až 130 km/h
  • Snímání až do 100 m
  • Rozsáhlá podpora softwaru třetích stran
  • Robustní design pro drsné podmínky počasí

Pro optimalizaci výkonu a co nejjednodušší instalaci a nastavení obsahuje kamera vestavěného asistenta snímání SPZ vozidel, který automaticky upravuje parametry obrazu na základě výšky a vzdálenosti instalace od vozidel a jejich očekávané rychlosti. Je tak mnohem jednodušší nainstalovat na jednom místě více kamer, aby se pokryly další jízdní pruhy.

Také by vás mohlo zajímat

Multisenzorové kamery zprostředkují dokonalý panoramatický obraz

FIBARO Motion Sensor detekuje pohyb, měří teplotu a intenzitu osvětlení

Od ochrany jedince až po kybernetické zabezpečení, aneb co nás čeká v roce 2020?

Kamery Zenmuse XT2 určené pro drony dokážou kombinovat klasický a termální obraz