Security Blog

Nechte během dovolených hlídat dům inteligentní kamerou

S příchodem prázdnin přibývají domy ponechané bez dozoru a počet vloupání narůstá v porovnání se zbytkem roku. Díky inteligentním kamerám od Netatmo si mohou jejich uživatelé vychutnat dovolenou s klidem na duši. Snadno instalovatelné kamery bez žádných extra poplatků umožňují uživatelům dohlížet na své domovy, i když jsou na míle vzdáleni.

Počet loupeží přes léto vrcholí. Prázdné domy a sousedé v nepřítomnosti znamenají pro zloděje ideální příležitost, jak zůstat během loupeže nezpozorováni. V roce 2018 došlo v České republice k 24 837 vloupáním. Tradiční poplašné zařízení chránící proti krádežím často nestačí. V době, kdy policie přijede už je lupič pryč a obvykle za sebou nezanechá žádné stopy.

Inteligentní kamery mohou nahradit tradiční sledovací systémy a pomohou zlepšit bezpečnost v domácnosti. Snadno se instalují a jsou levnější, než kompletní bezpečnostní systém s videozáznamem a v případě některých značek jako Netatmo fungují bez měsíčního předplatného.

Chytřejší řešení zabezpečení domácnosti

Chytré kamery od Netatmo jsou schopné určit rozdíl mezi náhodným pohybem a situací, kdy se děje něco důležitého. Venkovní kamera rozlišuje mezi osobou, zvířetem nebo autem, zatímco vnitřní kamera má funkci rozpoznávání obličeje. Kamery reagují na neobvyklé situace okamžitým upozorněním uživatele, což má za následek rychlou akci a případný příjezd policie.

Inteligentní venkovní kamera v reálném čase zaznamená a upozorní uživatele na pohyb cizích osob, přítomnost zvířat na pozemku či vůz na příjezdové cestě. Uživatelé si mohou přizpůsobit typ vyrušení, o kterém chtějí být informováni a podle toho dostávat jen relevantní upozornění. Pokud jsou některá z nich zbytečná, lze pomocí funkci Alert-Zone vybrat na kameře jen konkrétní oblast sledování.

Venkovní kamera je vybavena inteligentním světlem, které lze zapnout ručně pomocí aplikace, či je možné nastavit jeho automatické zapnutí, pokud kamera zachytí pohyb osoby, auta či zvířete. To pomůže uživatelům najít v noci bezpečně cestu a odradí nevítané návštěvníky.

Inteligentní interiérová kamera od Netatmo dokáže díky funkci rozpoznávání obličeje odlišit rodinné členy od nových tváří. Jakmile kamera detekuje neznámou tvář, odešle oznámení v reálném čase na chytrý telefon uživatele s fotografií a s videem události. Kamera však chrání soukromí rodinných příslušníků. Na rozdíl od jiných inteligentních kamer, které zaznamenávají sebemenší pohyb každé osoby, kamera Netatmo nahrává podle preferencí uživatelů. Uživatelé tak mohou zakázat sledování a zasílání upozornění ohledně rodinných příslušníků či známých tváří, což umožňuje právě funkce rozpoznávání obličejů.

Inteligentní kamery Netatmo poskytují uživatelům přístup ke všem záznamům a funkcím bez účtování dalších provozních poplatků. Videa jsou uložena lokálně na zašifrované microSD kartě.

Cena a dostupnost

Inteligentní venkovní kamera je k dostání za doporučenou obchodní cenu 8999,99 korun. Inteligentní interiérová kamera se prodává za doporučenou obchodní cenu 5999,99 korun.

Také by vás mohlo zajímat

Garáže skrývají majetek za statisíce, zabezpečení ale chybí

Dodržením 5 pravidel pro správu hesel dramaticky snížíte riziko zneužití

Kybernetických útoků na města, úřady či velké konglomerace neustále přibývá

Chytré kamery Konica Minolta upozorní na nebezpečí vzniku požáru ještě před samotným vznícením