Security Blog

Představujeme novou termální kameru disponující dvojitým spektrem – kombinací tepelného senzoru a optického objektivu

Seznamte se s vylepšenou thermal bullet kamerou detekující i ty nejmenší rozdíly tepla a zobrazující obraz v obraze.

Nová thermal bullet kamera Hikvision s dvojitým spektrem (DS-2TD2617) se pyšní funkcí Deep Learning a novým senzorem, který zlepšuje kvalitu jejího obrazu. Druhý optický objektiv nabízí obsluze schopnost ověřit si, co jim tepelný senzor říká, bez potřeby jiné kamery.

Rozvojem předešlých verzí je kamera DeepinView vybavena novým, vylepšeným, 160×120 pixelovým senzorem v rodině Hikvision. To dělá kameru citlivější – detekuje nejmenší rozdíl teplot, který vyvolá signál větší, než je vlastní šum systému (NETD) 40 mk (předchozí senzor směroval k 50 mk). NETD je parametr průmyslového standardu citlivosti senzoru na tepelné záření u určitých částí elektromagnetického spektra.

Kamera má optický objektiv s rozměrem 4 nebo 6 mm. S použitím termálního povlaku na obraze optického objektivu může obsluha snadno a rychle vidět příslušné informace ve stejnou dobu. To jim pomáhá pochopit situaci a jednat, pokud je to nutné. Rovněž je tady dostupná možnost obrazu v obraze nabízející další schopnost sledování obrazu z obou objektivů. To také znamená, že se v systému používá několik kanálů.

Na základě algoritmů Deep Learning kamera rovněž poskytuje výkonné a přesné behaviorální analýzy, zahrnující detekce, jako například liniové křížení, vniknutí, vstup a odchod z oblasti. Vlastnost inteligentní detekce člověka/vozidla pomáhá redukovat falešné alarmy způsobené zvířaty, otřesem kamery, padajícími listy nebo jinými irelevantními objekty, což výrazně zlepšuje přesnost alarmu. Kromě toho jsou kamery vybaveny zabudovaným GPU s vylepšenou technologií zpracování obrazu, která může vytvořit nejlepší výsledky termálního zobrazování. Tyto vysoce výkonné GPU mohou podporovat aktualizace pomocí komplexnějších algoritmů v budoucnu pro ještě větší zlepšení inteligentního efektu Analytiky obrazového obsahu (VCA).

Další vlastnosti zahrnují:
– funkci spolehlivé teplotní výjimky alarmu
– pokročilou detekci ohně a algoritmus detekce kouře
– vysoce citlivý senzor podporující nastavení kontrastu
– nastavení clony v různých režimech
– 3D DNR, 15 palet barevně nastavitelného zvětšení obrazového detailu

Kameru je možné použít pro řešení zahrnující menší perimetry, jako například zahrady nebo parkoviště pro menší obchody. Sama o sobě je volbou uvnitř budov, především tam, kde je potřebná schopnost požární ochrany, jako jsou například sklady a skládky odpadků, kde zabránění požáru je prioritou.

„Kombinací nového tepelného senzoru s optickým objektivem nabízí obsluze mnohem větší flexibilitu zobrazení, a rovněž činí systém vhodnějším a ekonomicky efektivnějším“, říká Peter Guan, ředitel pro Obchodní a marketingové kanály pro Hikvision Europe.

Také by vás mohlo zajímat

Termokamery české produkce mají umělou inteligenci a stojí zlomek toho, co podobná řešení

Krize kolem koronaviru prověří odolnost firem proti útokům hackerů

Na co se zaměřit při zajišťování bezpečnosti logistických skladů

FN Brno získala dvě termovizní kamery pro snímání teploty od vědců z VUT