Security Blog

Další novinka na trhu – kamery určené do rizikových oblastí

Axis Communications představuje novou fixní IP kameru AXIS F101-A XF P1367, která je certifikována pro ochranu před explozí v prostředích označených jako Třída I, I/II/III, Divize 1 a Zóna 1 a rovněž vyhovuje směrnicím ATEX a IECEx. Kamera je umístěná v červeném hliníkovém pouzdře a snadno se instaluje a integruje v rizikových oblastech, jako jsou třeba prostory průmyslových podniků.

AXIS F101-A XF P1367 má červenou barvu, kterou si lidé spojují s bezpečnostními a ochrannými prvky, a tak je lépe vidět a efektivněji plní svou výstražnou roli. Kamera byla navržená tak, aby pomohla detekovat neautorizované osoby a monitorovat bezpečnost zaměstnanců v prostředí, kde může dojít ke vznícení plynů. Speciální i-CS objektiv umožňuje nastavit pole záběru vzdáleně a kamera se poté automaticky zaostří.

Obraz kamery je optimalizovaný pro forenzní účely i ve velmi nepříznivých světelných podmínkách. Technologie Lightfinder umožňuje získat kvalitní barevné záběry i v téměř naprosté tmě a funkce WDR – Forensic Capture snižuje šum a zesiluje obrazovou informaci do největších detailů i tam, kde jsou ve scéně výrazné kontrasty mezi světlými a tmavými oblastmi.

Mezi hlavní přednosti kamery F101-A XF P1367 patří:

  • certifikace pro oblasti typu Třída I/II/III, Divize 1 a Zóna 1,
  • certifikace ATEX a IECEx,
  • cenově výhodná instalace s pomocí napájení přes ethernet (PoE),
  • vzdálený zoom a zaostření s pomocí i-CS objektivu,
  • rozlišení 5 MP při snímkové frekvenci 25/30 fps.

Kamera AXIS F101-A XF P1367 bude v České republice dostupná v 1. čtvrtletí 2019 za doporučenou koncovou cenu 179.900 Kč.

Také by vás mohlo zajímat

Představujeme kamery se zaměřením na ostré snímání SPZ vozidel

Letiště Praha bude hostit 13. ročník mezinárodní konference Safety & Security Aviation Conference

Nechte během dovolených hlídat dům inteligentní kamerou

Siréna zabudovaná v sejfu? Ano!